• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-5390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان:

معادن جوشقان قالی چشم اندازهای شهری را تخریب کردند

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید پیگیری های لازم را انجام دهد تا معادن کوه جوشقان قالی بر اساس مجوزهایی که به آنان واگذار شده پیشروی داشته باشند.

حسین خادمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی و مراجع قانونی به استناد قانون معادن جهت تسریع در اکتشاف و بهره برداری از معادن، موظف اند ظرف دو ماه نسبت به استعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نظر کنند.

وی ادامه داد: استعلام از دستگاه‌های اجرایی ذی ربط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت فقط یکبار برای صدور پروانه اکتشاف انجام می‌گیرد، همچنین در خصوص مناطقی با عنوان پارک ملی، آثار طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده حیات وحش باید از محیط زیست استعلام شود به همین دلیل در خارج از این موضوعات وزارت صنعت، معدن و تجارت استعلامی از اداره محیط زیست نخواهد داشت.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: شکایت اهالی جوشقان در خصوص معادن، این است که حریم ها توسط این معادن رعایت نشده است و معادن به عرصه‌ها تجاوز کرده‌اند، اما وزارت صنعت، معدن و تجارت باید پیگیری های لازم را انجام دهد تا معادن بر اساس مجوزهایی که به آنان واگذار شده پیشروی داشته باشند.

خادمی با اشاره به ادعای اهالی جوشقان اضافه کرد: به همین دلیل بنده این امر را نه تکذیب و نه تایید می‌کنم چرا که مرجع نظارت کننده وازرت صنعت، معدن و تجارت است، اما به هر حال چشم اندازهای شهر تخریب شده چراکه معادن به سبب نوع فعالیت، این گونه مشکلات را به دنبال دارند.


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: