• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-4894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک ادغامِ ارشادی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از ادغام اداره ارشاد شهرستان اصفهان  با اداره کل ارشاد استان خبر داد و درباره چرایی این ادغام با ایسنا سخن گفت.   

محمدعلی انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان  با بیان اینکه تمام ادارات ارشاد شهرستان‌های مراکز استان با اداره کل آن استان ادغام‌شده‌اند، اظهار کرد: سازمان استخدامی و امور اداری کشور تصمیم به این امر گرفته و تنها دلیل آن نیز صرفه‌جویی در منابع و اصلاح ساختار ادارات ارشاد است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان ادامه داد: در استان اصفهان نیز از دو ماه گذشته، اداره ارشاد شهرستان با اداره کل ارشاد استان ادغام‌شده و مسئولیت کار اداره شهرستان اصفهان به اداره کل ارشاد استان واگذارشده است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه این ادغام باعث افزایش حجم اداره کل ارشاد و پایین آمدن کیفیت کارها می‌شود یا خیر؟ گفت: این ادغام، دارای بعضی نواقص و مشکلات است که بزرگ‌ترین آسیب آن همین افزایش حجم فعالیت‌های اداره کل استان است ولی قطعاً در کنار این سختی‌ها و نواقص، در درازمدت، نقاط و کارکرد مثبت هم خواهد داشت. 

انصاری با اشاره به شیوه تخصصی اعتبارات بعد از این ادغام اظهار کرد: برای ادارات ارشاد شهرستان اعتبار جداگانه‌ای از سوی وزارت ارشاد تخصیص نمی‌یابد بلکه اعتبارات به ادارات کل استان‌ها ابلاغ و در اداره کل ارشاد، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری می‌شود که به هر اداره شهرستانی چه میزان اعتبار باید تعلق بگیرد.

وی افزود: اداره شهرستان مرکز هر استان برای اداره کل استان یکی از پرکارترین اداره‌هاست و بخش زیادی از حوزه کاری اداره کل ارشاد استان اصفهان نیز در ارشاد شهرستان اصفهان شکل می‌گیرد بنابراین اگر اعتباری باشد بخش اعظم آن بر اساس نیاز در شهرستان هزینه خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اعلام کرد که این ادغام به‌هیچ‌عنوان باعث تعدیل نیرو نشده و  ما حتی یک نفر را در اداره ارشاد شهرستان اصفهان، از کار خود منفک نکرده‌ایم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: