• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-14195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

14 درصد از جمعیت اردستان، دخانیات مصرف می‌کنند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: حدود 14 درصد از جمعیت شهرستان اردستان دخانیات مصرف می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، مهیار حاجی مالیان ظهر امروز (دوشنبه) در کارگروه سلامت، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 3500 هکتار از اماکن مستعد بیماری سالک شهرستان لانه کوبی و طعمه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار هکتار از نقاط مختلف بخش زواره لانه کوبی انجام شده است، افزود: بیش از 1100 هکتار از منطقه مهاباد نیز لانه کوبی شده است. در بخش مرکزی اردستان سال گذشته موضوع گزیدگی سالک نیز گزارش نشده است.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه امسال گزیدگی سالک در شهرستان اردستان بسیار کاهش داشته است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون فقط 2 مورد گزیدگی سالک را داشتیم که نسبت به مدت مشابه کمتر از یک‌دهم است.

حاجی مالیان با اشاره به اینکه مهم‌ترین کانون‌های سالک شهرستان در منطقه زواره و روستای تلک‌آباد و همچنین بخش مهاباد و موغار و منطقه چهارمیل است، تصریح کرد: ابتلا به سالک در شمال اردستان به دلیل وضعیت آب و هوا و نوع جنس و کویری بودن آن است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد 216 نفر بر اثر بیماری فوت کردند، افزود: از این تعداد بیش از 150 نفر که حدود 70 درصد جامعه آماری است بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان نرخ جمعیت سالمندان شهرستان را 17.8 درصد عنوان کرد و گفت: افرادی که سن آن‌ها 60 سال بیشتر باشد سالمند عنوان می‌شوند که نرخ این قشر در منطقه دو برابر متوسط کشوری است. همچنین جنسیت افراد در شهرستان اردستان مساوی است. 

حاجی مالیان با بیان اینکه حدود 14 درصد جمعیت شهرستان دخانیات مصرف می‌کنند، تصریح کرد: سیگار و قلیان بیشترین فراوانی دخانیات را بین شهروندان دارد و این آمار می‌تواند یک هشدار باشد. مصرف دخانیات در جامعه امروزی عامل بروز بیماری‌های قلبی، تنفسی و سرطان‌ها است و بیش از 4 هزار ماده شیمیایی در دود سیگار وجود دارد.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: