• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-6591-5
  • خبرنگار : 13037
  • منبع خبر : ----

وزیر علوم تاکید کرد:

نقش مهم بنیاد علمی اِکو در روابط علمی

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: بنیاد علمی اِکو نقش مهمی در روابط علمی و دستاوردهای آن و همچنین اشکال مختلف تکنولوژی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، منصور غلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار با وزیر علوم و فناوری پاکستان که در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است، اظهار کرد: زمینه های همکاری دو کشور در بخش‌های مختلف وجود دارد.

وی افزود: در ایران چند دانشگاه مرجع وجود دارد که در زمینه های مختلف می توانند همکاری های خوبی داشته باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بنیاد علمی اکو نقش مهمی در روابط علمی و دستاوردهای آن و همچنین اشکال مختلف تکنولوژی دارد.

وی بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد و گفت: برنامه های دو جانبه فرهنگی و تعاملات دانشجویی بین دو کشور باید تقویت شود.

غلامی همچنین به نقش دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی به عنوان دو دانشگاه جامع کشور اشاره کرد و گفت: این دانشگاه ها نقش مهمی در توسعه روابط اقتصادی اِکو دارند.

 وی با بیان اینکه این ارتباط از نزدیکی زبانی بین دو کشور نشات می گیرد، اظهار کرد: زبان فارسی زبان سه کشور ایران، هند و پاکستان است که این نزدیکی زبانی منجر به زمینه های مشترک فرهنگی بسیاری بین آنها می شود و بستر مناسبی برای توسعه روابط خواهد بود.

وزیرعلوم پاکستان نیز در این دیدار، گفت: فعال شدن سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو به تقویت اقدامات سازمان های وابسته این سازمان مانند بنیاد علمی بستگی دارد که بر روابط علمی کشورهای منطقه به ویژه ایران و پاکستان متمرکز است.

چادری فواد حسین با تاکید بر آمادگی این کشور برای توسعه روابط علمی با ایران، تصریح کرد: زمینه‌های بسیار خوب همکاری در بخش‌های مختلف فناوری مانند نفت، کشاورزی، صنعتی، پزشکی، آینده پژوهی، نانو، زراعت و آبیاری بین دو کشور وجود دارد.

وی با اشاره به سرعت زیاد پیشرفت علم و فناوری در دنیا، افزود: کشورهای منطقه به ویژه عضو اکو می‌توانند با توسعه تبادلات علمی و فناوری در زمینه فناوری‌های برتر، قدم‌های بسیار خوبی بردارند.

وزیر علم و فناوری پاکستان همچنین بر ارتباط و همکاری بیشتر بین مسلمانان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر علوم ایران و وزیر علوم و فناوری پاکستان برای حضور در چهارمین اجلاس هیات امنای بنیاد علمی اکو و پنجمین نشست بنیاد اجرایی در اصفهان حضور دارند.

کد خبرنگار: 13037


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: