• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-7690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

باد و باران همراه با افزایش دما در دشت کاشان

رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان گفت: بررسی‌ نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در روزهای پایان تیرماه دشت کاشان شاهد جوی ناپایدار است و افزایش محسوس دما تا چهار درجه را تجربه خواهد کرد.

عباس ارغوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: بیشینه دمای هوای دشت کاشان ۴۱ و کمینه آن ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد شد که این افزایش دما می تواند باعث تنش گرمایی و آسیب برای سلامتی گروه های آسیب پذیر به ویژه کودکان و سالمندان شود.

وی افزود: پیش بینی می شود که آسمان در شبانه روز آینده  قسمتی تا نیمه ابری باشد، اما وزش باد نسبتا ًشدید شمال شرقی و شرقی، به خصوص در ساعت های پایانی شب همراه با گرد ‌و ‌خاک محلی  را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه خاک به اندازه کافی رطوبت ندارد و باد از سمت شمال و شمال شرق شامل منطقه کویر و دریاچه نمک، گرد و خاک ایجاد می کند که این گرد و خاک بیشتر در ساعات اولیه شب اتفاق می افتد و این شرایط در سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

ارغوانی گفت: با توجه به ایجاد شرایط ابرناکی که در مناطق کوهستانی به خصوص بخش نیاسر به ثمر رسید در مناطق خاوه، مشهد اردهال و ارتفاعات بلند مرز استان مرکزی بارش رگباری باران دور از انتظار نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: