• شنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-7991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اتاق بازرگانی اصفهان، دبیرخانه فراکسیون تولید و صادرات ایران شد

در نخستین نشست فراکسیون تولید و صادرات اتاق ایران، اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان دبیرخانه فراکسیون تولید و صادرات انتخاب شد. 

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در این نشست که با حضور روسا و اعضای هیات رئیسه  اتاق های  بازرگانی  اصفهان، تبریز، اهواز، یاسوج، بیرجند، قزوین، گرگان، شیراز و البرز  در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، بر ضرورت حفظ قوام نهاد اجتماعی اتاق ایران تاکید کرد. 

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان وظیفه اصلی همه منتخبان اتاق ایران و اتاق های بازرگانی سراسر کشور را ادای دین به فعالان اقتصادی بر مبنای گفتمان تولید مدار عنوان کرد و گفت: به منظور حفظ جایگاه اتاق ایران و ارتقا خدمت رسانی به فعالان اقتصادی و اقتصاد کشور، مهمترین اقدامی که باید قبل از هر کاری مد نظر قرار گیرد، امانت داری و وفای به عهد همه منتخبان پارلمان بخش خصوصی کشور است. 

مسعود گلشیرازی بر ضرورت تعیین ساز و کارهای اجرایی جهت حمایت از بقای تولید و صادرات در اتاق ایران تاکید کرد و افزود: امروز تولد فراکسیون تولید و صادرات یک اتفاق میمون و مبارک است که می تواند به نحو مطلوبی در این زمینه ثمر بخش و تاثیرگذار باشد. 

وی انجام هماهنگی های لازم جهت تشکیل مستمر و منظم جلسات این فراکسیون را یکی از مهمترین اولویت های امروز اتاق ایران دانست و اظهار کرد: بدون تردید این فراکسیون به یکی از بازوهای توانمند اتاق ایران تبدیل خواهد شد و همگام با هیئت رئیسه اتاق ایران در مسیر تحقق اهداف توسعه تولید و صادرات به ویژه در بخش خصوصی کشور خواهد بود. 

رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز با اظهار امیدواری از اینکه نشست های مشترک بین اتاق های شهرستان بتواند در توسعه اقتصاد کشور موثر واقع شود، در خصوص آسیب شناسی تمرکز گرایی اقتصاد کشور، گفت: تمرکز منابع مالی و اقتصادی در مرکز کشور سبب عقب ماندگی بیش از پیش مناطق مختلف کشور شده و مهاجرت نیروی انسانی و کارآفرینان از استان های مختلف به مرکز کشوررا در پی داشته که امیدواریم با تشکیل فراکسیون «رونق تولید و صادرات» بتوانیم روند و توسعه اقتصاد کشور را در راستای توسعه پایدار و متوازن تمام مناطق آن فراهم آوریم.

یونس ژائله با اشاره به کاهش صادرات محصولات تولیدی بنگاه های تولیدی و صنعتی کشور در شرایط سخت اقتصادی، یادآورشد: باید در مجمعی که با حضور اتاق های سراسر کشور در راستای حمایت از تولید و صادرات ایجاد می شود یک برنامه منسجم و عملیاتی به منظور حمایت از تولید و افزایش صادرات محصولات تولیدی کشور تدوین نماییم. 

وی افزود: این فراکسیون راهکارهای اصلاحی و عملیاتی خود را تقدیم هیئت رئیسه و شورای روسای اتاق های سراسر کشور خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: