• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-17195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساداتی نژاد:

دانشگاه فرهنگیان برای جذب دانشجوی بیشتر حمایت شود

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش و کمبود معلم موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. بنابراین دانشگاه فرهنگیان باید حمایت شود تا دانشجویان بیشتری را جذب کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، سید جواد ساداتی نژاد عصر روز گذشته شنبه در دیدار مسئولان دانشگاه فرهنگیان از این شهر، اظهار کرد: علت اصلی کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش عدم انجام وظیفه دانشگاه فرهنگیان در سال‌های گذشته است.

وی افزود: نگاه توسعه‌ای به دانشگاه فرهنگیان، یک نگاه بلند مدت است و امیدواریم برنامه‌های مدیریت جدید باعث پویایی این دانشگاه و برطرف شدن کمبود 300 هزار معلم در آموزش و پرورش کشور شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: کاشان با وجود 40 هزار دانشجو در 20 واحد دانشگاهی، متأسفانه فاقد دانشگاه فرهنگیان مستقل و رشته‌های تحصیلی مستقل است و دختران مناطق شمال استان اصفهان هر سال برای تحصیل در دانشگاه‌های شهرهای مختلف کشور هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری را  تحمل می‌کنند.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز دخترانه دانشگاه فرهنگیان اصفهان در کاشان فعالیت می‌کند که شرایط آن  زیبنده شهری در قامت کاشان نیست.

وی تصریح کرد: با ایجاد دانشگاه فرهنگیان مستقل در کاشان، ظرفیت تأمین هیئت‌علمی حتی از منابع انسانی آموزش و پرورش و راه‌اندازی رشته‌های تحصیلی می‌تواند صورت گیرد.

ساداتی نژاد تأکید کرد: در صورت موافقت با ایجاد دانشگاه فرهنگیان در کاشان، آمادگی داریم که 50 درصد از هزینه‌های راه‌اندازی و ساخت آن را با کمک نیکوکاران این شهرستان تأمین کنیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تلاش می‌کنیم تا مرکز پسران دانشگاه فرهنگیان در آران و بیدگل را با آموزش پذیرفته شدگان ماده 28 راه‌اندازی کنیم.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه فرهنگیان به منظور بررسی مسائل پردیس دخترانه فرهنگیان کاشان، امکان‌سنجی راه‌اندازی مرکز پسران همراه با جمعی از مسئولان استان اصفهان به کاشان سفر کرد. هم‌اکنون ۲۵۰ نفر دانشجوی دختر در دانشگاه فرهگیان  مرکز آموزش عالی کاشان  شامل ۱۷۰ نفر دانشجوی پیوسته و ۸۰ نفر مهارت آموز به تحصیل اشتغال دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: