• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 984-17595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار اردستان:

برخورد با متخلفان صنفی موثر نبوده است

فرماندار اردستان گفت: تغییر قیمت‌ها شاید ناشی از تغییرات واردات آن محصول باشد و کمبودی را ایجاد کرده است. عقیده داریم که هیچ سیستم نظارتی بین عرضه و تقاضا بهتر از خود مردم نمی‌تواند جلوی مشکلات و تخلفات را بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، حمیدرضا تأملی، ظهر امروز(یکشنبه) در کارگروه تنظیم بازار شهرستان اردستان، اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه دولت با توجه به همه مشکلات و دشمنی‌هایی که می‌شود این است که کشور با کمبود کالای اساسی مواجه نشود که حقیقتاً در این زمینه موفق بوده است.

وی با بیان این در گذشته آمریکایی‌ها کشور به کشور موضوع تحریم‌ها را دنبال می‌کردند، ولی در حال حاضر شرکت به شرکت این موضوع را دنبال می‌کنند تا حلقه تحریم تنگ‌تر شود، افزود: امروز در شرایطی به سر می‌بریم که در ذخایر بسیاری از کالاهای اساسی ذخایر خوبی داریم.

فرماندار اردستان با بیان اینکه بعضی از اختلاف قیمت‌ها ناشی از تغییر ارز است گفت: تغییر قیمت‌ها شاید ناشی از تغییرات واردات آن محصول باشد و کمبودی را ایجاد کرده است. عقیده داریم که هیچ سیستم نظارتی بین عرضه و تقاضا بهتر از خود مردم نمی‌تواند جلوی مشکلات و تخلفات را بگیرد.

تأملی با بیان اینکه توان دولتی برای رسیدگی به حجم تخلفات بسیار محدود و گاهی امکان‌پذیر نیست گفت: در این میان مردم می‌توانند کمک کنند تا تخلفات به کمترین میزان خود برسد. مردم باید گران‌فروش و متخلف را انگشت‌نما کنند. اینکه هر کاری را به دستگاه‌های نظارتی محول کنیم زیاد به نتیجه نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه بنیه اقتصادی در شهرستان اردستان ضعیف است، تصریح کرد: پایین بودن گردش اقتصادی در شهرستان هم کسبه که همه هزینه‌هایشان افزایش پیدا کرده و هم مردم را رنج می‌دهد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه هر قسمتی که یک دستگاه دولتی ورود پیدا می‌کند مردم باید آن تغییر و ورود را درک کنند، افزود: دستگاه دولتی که در یک موضوع ورود پیدا می‌کند مردم باید تأثیر آن را ببینند. تاکنون برخوردهایی که از طرف دستگاه‌های نظارتی و بازرسی اردستان در برخورد با متخلفان صنفی انجام شده مؤثر و بازدارنده نبوده است.

تأملی با بیان اینکه نظارت و بازرسی‌های دستگاه‌ها باید منجر به یک بازتاب مثبت در جامعه شود، گفت: نظارت و بازرسی‌ها باید یک اقدام مؤثری داشته باشد، ولی تاکنون اقدامات در این بخش مؤثر نبوده است. باید ملاحظات کنار رود و بدون موضوعات بازدارنده با متخلفان برخورد شود.

وی تأکید کرد: باید بازرسی‌های نامحسوس صنفی هرچه زودتر شروع به کار کند و گزارش‌های بدون ملاحظه دریافت شود تا بتوانیم اقدامات بازدارنده محکم‌تری انجام شود. مردم باید به صورت جد مبارزه با گران‌فروشی را حس کنند.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: