• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-8891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور:

خام فروشی، صنایع کشور را با مشکل مواجه کرده است

رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور خام فروشی را معضل کشور دانست و گفت: در شرایط عادی نیز خام فروشی، یک اشتباه نابخشودنی است و ابتدا باید نیاز صنایع کشور به مواد اولیه را تامین و سپس مازاد آن را صادر کرد، اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از شرکت ذوب آهن اصفهان، سیدمحمدمهدی طباطبایی مهریزی در بازدید از خط تولید و پروژه های در دست اجرا، ذوب آهن اصفهان را صنعتی بسیار مهم و حیاتی برای کشور توصیف و اظهار کرد: مسئولان و تلاشگران این شرکت به جز فعالیت صنعتی و تولید نباید دغدغه دیگری داشته باشند تا بتوانند به شرایط اقتصادی کشور کمک کنند، بنابراین مشکلات آنها مانند کمبود مواد اولیه، کمبود نقدینگی و ... باید با مساعدت مسئولان ذیربط حل شود تا این شرکت بتواند با تمام ظرفیت کار کند.

وی با اعلام آمادگی این سازمان برای حمایت از ذوب آهن اصفهان، گفت: همانظور که مقام معظم رهبری فرمودند، باید مشکلات را در درون و با استفاده از ظرفیت های خودمان حل کنیم.

طباطبایی، خام فروشی را معضل کشور دانست و افزود: در شرایط عادی هم خام فروشی، یک اشتباه نابخشودنی است و ابتدا باید نیاز صنایع کشور به مواد اولیه را تامین و مازاد آن را صادر کرد، اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد و حاصل آن مشکلات کنونی صنایع بزرگی مانند ذوب آهن است که نمی توانند با تمام ظرفیت تولید کنند.

وی، شرایط ذوب آهن اصفهان طی دو سال گذشته را خوب و رو به رشد توصیف کرد و گفت: بررسی ها و بازخوردها نشان می دهد که مشکلات داخلی این شرکت برای تولید به حداقل رسیده و تنها مشکلات بیرونی مانند تامین مواد اولیه، مانع به کارگیری تمام ظرفیت این شرکت است.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در این دیدار گفت: این شرکت، در سال گذشته با دو کوره بلند موفق به تولید 2 میلیون و 410 هزار تن چدن شد و در سه ماهه نخست سال جاری نیز رکورد تولید و صادرات جدیدی در کارنامه خود ثبت کرد.

منصور یزدی زاده ابراز امیدواری کرد: مسئولان به رفع مشکلات ذوب آهن به ویژه تامین مواد اولیه توجه ویژه کنند تا این شرکت بتواند خدمات بیشتری به تولید ملی و اقتصاد کشور ارائه دهد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: