• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-10294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در کارگاه "محمود کلاری" چه گذشت؟

پاتوق فیلم کوتاه انجمن سینمای جوان اصفهان این روزها میزبان کارگاه آموزشی‌ای با حضور محمود کلاری، عکاس و مدیر فیلم‌برداری باسابقه سینماست تا دانش فیلم‌برداری هنرجویان را ارتقا ببخشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمود کلاری، در نخستین جلسه این کارگاه که 23 تیرماه در سیتی سنتر برگزار شد، اظهار کرد: هدف فیلم‌برداری آن است که بتواند به خلق اصل فیلم کمک کند. در یک پروژه ‌سینمایی، اگر گروه فیلم‌برداری بتوانند با دیگر اعضای پروژه (مثل طراح صحنه و گریم) هماهنگ شوند، به‌طوری‌که همگی دارای قوه‌ی زیبایی‌شناختی باشند، می‌توان گفت که کار خوبی در انتها ارائه خواهد شد، چراکه در قدم اول، یک فیلم‌بردار باید بتواند زیبایی‌های یک فضا را درک کند.

وی ادامه داد: یکی از دانش‌های ابتدایی برای فیلم‌بردار، این ‌است که از ذهن بصری بهره‌مند باشد، چون اندیشه‌ و ذهن بصری، اساس و ماهیت یک پروژه‌ است و فیلم‌بردار، با زاویه دید خود می‌تواند در یک فضای منحصربه‌فرد، موضوع فیلم را خلق کند. 

این فیلم‌بردار، با بیان اینکه درک موضوع فیلم یکی از مهم‌ترین عناصر برای فیلم‌بردار است، گفت: خواندن رمان یکی از روش‌هایی است که می‌تواند این ویژگی را در درون فیلم‌بردار پرورش بدهد و به شناسایی و درک درام کمک کند.

به گزارش ایسنا، دومین کارگاه آموزشی «از ایده تا اجرا با محمود کلاری»، 24 تیرماه رأس ساعت 18 در سیتی سنتر برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: