• یکشنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-9491-5
  • خبرنگار : 13036
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان:

کشتار مرغ نشود، نمی‌توان تعیین نرخ کرد

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان گفت: زمانی که مرغ در بازار کشتار نشود حتی نمی‌توان برای آن نرخ 18 هزار تومان را تعیین کرد.

محمدعلی فروغی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص عدم کشتار مرغ در اصفهان و افزایش قیمت آن، اظهار کرد: متأسفانه مسئولان ما نسبت به این مسئله بی‌توجه هستند که اکنون حتی مرغ با نرخ 17 یا 18 هزار تومان هم به دست مردم نمی‌رسد، بااین‌وجود قیمت مرغ برای مصرف‌کننده را 12 هزار و 900 تومان اعلام کرده‌اند.

وی افزود: زمانی که مرغی کشتار نشود، حتی نمی‌توان برای آن نرخ تعیین کرد.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که کشتارگاه‌ها تنها مرغ را با گرفتن فاکتور و نرخ 8850 از مرغدار خریداری کنید، افزود: این در حالی است که مرغدار با این نرخ، مرغ زنده را با فاکتور به کشتارگاه‌ها نمی‌دهد. 

وی تاکید کرد: در حال حاضر با قیمت فعلی ستاد تنظیم بازار مرغدار، کشتارگاه و مرغ‌فروش در بلاتکلیفی هستند.

فروغی با بیان اینکه در سطح عرضه با کمبود مرغ مواجه هستیم، گفت: تا روز پنجشنبه نرخ مرغ در سطح عرضه 14 هزار و 500 تومان بود و زمانی که کشتار نشود نمی‌توان قیمتی را اعلام کرد.

وی در خصوص عرضه مرغ‌های منجمد در سطح عرضه جهت تنظیم بازار، گفت: مرغ‌های منجمد در فروشگاه‌های کوثر، رفاه و ... عرضه می‌شود، اما میزان آن جوابگو نیست.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان با بیان اینکه اصفهانی‌ها به‌طورمعمول تمایلی به مصرف مرغ منجمد ندارند، گفت: به طور مثال یک خانواده دو یا سه نفره زمانی که مرغ منجمد خریداری می‌کند، یک مرغ را به‌طور کامل مصرف نمی‌کند و زمانی که یخ مرغ یک‌بار آب و دوباره منجمد شود، احتمال مسموم شدن آن وجود دارد به این دلیل کمتر رغبت می‌کنند، البته ذائقه اصفهانی‌ها مصرف مرغ گرم است.

کد خبرنگار: 13036

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: