• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-10491-5
  • خبرنگار : 13036
  • منبع خبر : ----

اجرای ١٢ پروژه فاضلاب به روش بيع متقابل در اصفهان

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در استان اصفهان ١٢ پروژه سرمايه گذاري به روش بيع متقابل در حوزه فاضلاب در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار ايسنا-منطقه اصفهان، هاشم امینی صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم آغاز عمليات بزرگترين پروژه اجراي تاسيسات فاضلاب روستايي كشور در شهرستان فلاورجان، اظهار كرد: در آستانه هفته دولت و با تاكيد مديريت استان در شرايط خاص اقتصادي كشور پروژه ها به نحوه احسن به مردم معرفي می شوند تا نشاط و اميد به مردم تزريق شود.

وي با بيان اينكه عمليات اجرايي پروژه امروز جزء نخستين طرح هاي هفته دولت است، افزود: در دهه ٦٠ پروژه هاي فاصلاب جزء پروژه هاي لوكس و خاص بود و دولت به دليل هزينه هاي بالای آن كمتر در این حوزه سرمايه گذاري مي كرد.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: در حوزه فاضلاب شهري اقدامات خوبي انجام شده، اما در بخش روستايي اينگونه نبود. طي دو سال گذشته و با اعتبارات محدود بانك توسعه اسلامي و صنعت آب و فاضلاب اقدامات خوبي انجام شد، اما هيچ كدام همانند عمليات اجرايي بزرگترين پروژه تاسيسات فاضلاب روستايي شهرستان فلاورجان نيست.

امینی تاكيد كرد: بايد بار اجراي پروژه هاي فاضلاب را در قالب تبصره ١٩ و ورود بخش خصوصي از دوش دولت كم كنيم.

وي با بيان اينكه در استان اصفهان ١٢ پروژه سرمايه گذاري به روش بيع متقابل در حوزه فاضلاب در حال اجرا است، گفت: مبلغ ١١٠٨ ميليارد تومان با روش بيع متقابل با فولاد مباركه منعقد شده و همچنين با شركت ذوب اهن قرارداد الحاقيه با اعتباري بالغ بر ٩١ ميليارد تومان منعقد شده و امروز نيز با عمليات اجراي اين پروژه ٣١ ميليارد تومان با اين شركت منعقد كرده ايم.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان اصفهان با بيان اينكه در جلسات مختلف عنوان شده كه بيشتر فاضلاب شهرهاي اطراف به زاينده رود مي ريزد كه موجب مشكلاتي در بخش بهداشت ميشود، اظهار كرد: با عقد قرارداد بيع متقابل با فولاد مباركه و ذوب اهن بار هزينه هاي اجراي شبكه فاضلاب از دوش دولت برداشته شده است.

وي با بيان اينكه از سال ٧٣ تا ٩٢ در حدود ٧٠ كيلومترشبكه فاضلاب در استان اجرا شده بود، اظهار كرد: از سال ٩٣ و طي چهار سال با قرارداد با شركت فولاد مباركه ٣٣٤ كيلومتر شبكه فاضلاب را در استان اجرا كرده ايم.

امینی تاكيد كرد: با اجراي طرح پساب فاضلاب شركت فولاد مباركه از آب زاينده رود ديگر استفاده نمي شود. بار اين پروژه ٢٠٠ ميليارد تومان است كه هزينه آن از دوش دولت برداشته شده است.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: از نيمه فروردين ٩٧ نيز طرح تصفيه پساب فاضلاب ايمانشهر و اشترجان با شركت ذوب آهن منعقد شده و تا پايان امسال اين پروژه به اتمام مي رسد.

وي همچنين گفت: قرار است طي دو سال آينده عمليات اجرايي ٩٣ كيلومتر  تاسيسات فاضلاب ١١ روستاي فلاورجان با روش بيع متقابل و اعتبار ٩١ ميليارد تومان انجام شود و اين طرح يكي از زيرساخت هاي بخش سلامت و پيشگيري است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: