• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-193-5
  • خبرنگار : 13037
  • منبع خبر : ----

«ژوئیه 2019 » رکورد گرمای هوا شکسته شد

کارشناسان آب و هوایی مدعی شدند که ماه ژوئیه امسال (۲۰۱۹) گرم‌ترین ماه به ثبت رسیده در تاریخ است.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از ساینس دیلی، نگاهی دقیق به آخرین گزارش ماهانه جهانی آب و هوا "NOAA " نشان می دهد، این ماه گرمای بی سابقه هوا  در بسیاری از نقاط کره زمین به ثبت رسیده است و این آمار نشان از شکستن رکورد گرمای هوا دارد.

ژوئیه 2019 از نظر گرما بی سابقه بود. بخش‌هایی از یخ‌های دریای قطب شمال و قطب جنوب به پایین ترین حالت ممکن در طول تاریخ رسیدند. طبق گفته دانشمندان مرکز ملی اطلاعات زیست محیطی NOAA، میانگین دمای جهانی در ماه ژوئیه 1.71 درجه فارنهایت بود که از میانگین دمای قرن بیستم- 60.4 درجه - بالاتر بوده است و این ماه رکورد گرمترین ماه تاریخ در 140 ساله گذشته را ایجاد کرده است. گرمترین ماه قبلی در ژوئیه 2016 ثبت شده بود.

افزایش دمای جهانی از سال 2005 آغاز شده است و پنج سال گذشته به عنوان داغترین ماههای تاریخ با روند صعودی در حال گرم تر شدن است. گرمای بیسابقه امسال در بخش هایی از آمریکای شمالی و جنوبی، آسیا، استرالیا، نیوزیلند، نیمه جنوبی آفریقا، بخش هایی از اقیانوس آرام غربی، اقیانوس هند غربی و اطلس مشهود و بالاتر از حد جهانی بود.

میانگین یخ های دریای قطب شمال در ماه ژوئیه به پایین ترین حد رسیده است، 19.8 درصد پایین تر از حد متوسط و از حد قبلی قبلی ژوئیه 2012 فراتر رفته است. میانگین پوشش یخی دریای قطب جنوب 4.3 درصد کمتر از میانگین 1981-2010 شده که طی 41 ساله گذشته بی سابقه است. همچنین قسمت هایی از اسکاندیناوی و غرب و شرق روسیه دارای دمای حداقل 2.7 درجه فارنهایت بودند.
کد خبرنگار:13037


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: