• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

همراه با سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان؛

سینمایِ کم‌بضاعتِ کودک

نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران گفت: لزومی ندارد وقتی خوراک و فیلم خوبی نداریم، جشنواره فیلم کودک و نوجوان را سالانه برگزار کنیم. 

جعفر گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: معمولاً برای هر جشنواره‌ای یک هیئت انتخاب تعریف می‌شود که پیش از جشنواره، از بین آثار ارسال‌شده، فیلم‌هایی که به جشنواره راه پیدا می‌کند را انتخاب می‌کنند، اما چون بضاعت سینمای کودک کم است تلاش می‌شود تا همه فیلم‌هایی که شرایط حضور در جشنواره را دارند به آن راه پیدا کنند. 

وی ادامه داد: حضور هفت فیلم در یک بخش از جشنواره، اتفاق خوبی نیست و وقتی تنها هفت فیلم مورد داوری قرار می‌گیرد و قاعدتاً چهار تای آن جایزه دریافت می‌کند، این اتفاق خوبی نیست اگرچه عوامل فیلم برگزیده احساس می‌کنند که اتفاق خوبی برایشان رخ‌داده است.

نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران تصریح کرد: لزومی ندارد وقتی خوراک و فیلم خوبی نداریم، جشنواره فیلم کودک و نوجوان را سالانه برگزار کنیم. اگر این جشنواره دو سال یک‌بار باشد، ولی فیلم‌های آگاهی‌بخش و راهگشای زیادی به آن وارد شود، بهتر از این است که هر سال باشد و تعدادی فیلم سرگرم‌کننده، کودکان ما را خالی از اندیشه جلو ببرند.

گودرزی اندیشه و تفکر را توأم با شادی و سرگرمی مفید دانست و گفت: فکر می‌کنم تا استراتژی و نقشه راهی برای سینمای کودک و نوجوان نداشته باشیم نمی‌توانیم تفاوتی در این حیطه ایجاد کنیم.

وی خاطر نشان کرد: لازم است در همین دوره برای سی و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان موضوع خاصی در نظر گرفته شود تا جریان سینمای کودک به‌صورت هدفمند یک‌قدم به جلو بردارد.

نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران یادآور شد: بچه‌های امروز، بچه‌های ساده دیروز نیستند و لازم است شناخت بهتری به دنیای این کودکان داشته باشیم تا بتوانیم برای آن‌ها خوراک و محتوای بهتر و مطابق با نیاز امروزشان بسازیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: