• دوشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-793-5
  • خبرنگار : 13037
  • منبع خبر : ----

کتابخانه‌ها به باشگاه‌ چند منظوره فرهنگی تبدیل شوند

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی ‌کشور گفت: کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور باید به فرهنگسراها و باشگاه‌های چند منظوره فرهنگی تبدیل شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، اسماعیل شفاعی امروز (دوشنبه) در آئین افتتاح و بهره برداری از طرح ها و پروژه های فرهنگی استان اصفهان در تالار فرشچیان، اظهار کرد: همزمان با هفته دولت هفت کتابخانه عمومی غالبا خیرساز در استان اصفهان و در شهرستان های اصفهان، نجف آباد، فلاورجان، خمینی شهر و لنجان به بهره برداری می رسند.

وی افزود: این کتابخانه‌ها با مشارکت خیران و با سرمایه گذاری ۷ میلیارد 500 میلیون تومان به مساحت سه هزار و ۴۵۸ مترمربع افتتاح می شوند و ۱۵۰ هزار نفر از ساکنان را پوشش می دهند.

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خاطرنشان کرد: در استان اصفهان ۳۰۰ باب کتابخانه عمومی فعال وجود دارد که ۱۸۶ مورد نهادی، ۱۱۰ باب مشارکتی و چهار کتابخانه مستقل هستند.

شفاعی با بیان اینکه مردم اصفهان در عرصه های مختلف تاج زرین عزت ایرانی را بر سر دارند و آن شهادت در راه میهن و دین است، تصریح کرد: علاوه بر این، مردم اصفهان در دیگر عرصه ها از جمله مشارکت در حوزه مدرسه سازی و کتابخانه سازی افتخار آفرین بوده اند.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی ‌کشور بر ضرورت اهمیت ساخت و تجهیز کتابخانه ها تاکید کرد و گفت: بنا داریم شهرهای فاقد کتابخانه در کشور به این مکان مجهز شوند و در این راستا، امروز سه شهر فاقد کتابخانه در استان اصفهان افتتاح می شود.

شفاعی مشارکت خیران را ضروری دانست و گفت: برای افزایش کتابخانه های عمومی و توسعه آنها نیازمند مشارکت هر چه بیشتر خیران هستیم؛ خیران در کنار مدرسه‌سازی، ساخت کتابخانه‌ها را نیز به طور ویژه در برنامه‌های خود قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه تمام کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور باید به فرهنگسراها و باشگاه‌های چند منظوره فرهنگی با استفاده از ظرفیتهای مختلف علمی، فرهنگی و هنری تبدیل شود، خاطرنشان کرد: هر ایرانی باید به یک کتابخوان خوب تبدیل شود که هم کتاب خوان باشد و هم کتاب خوب بخواند.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی‌کشور، افزود: کتابخانه‌ها باید به پر مراجعه ترین و امن ترین نهادهای اجتماعی تبدیل شوند و به این منظور باید خدمات مختلف فرهنگی با کارکردهای گوناگون در آنها انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: