• شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 986-1692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عابدی:

مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی، ارمغانی ندارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر از موضع فعلی که ترامپ با ایران برخورد می‌کند نگاه کنیم در این زمان و با این شرایط، مذاکره با آمریکا چیزی جز خفت و خواری و ضرر برای ایران ارمغان دیگری ندارد و در شرایط فعلی به هیچ وجه مذاکره با آمریکا صلاح نیست.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خصوص گمانه‌زنی‌ها درباره دیدار احتمالی رییس جمهور کشورمان با دونالد ترامپ، اظهار کرد: مواردی وجود دارد که باید مجموعه نظام در این خصوص تصمیم‌گیری کند و روحانی به تنهایی نمی‌تواند تصمیم بگیرد و مذاکره با ترامپ حتماً مجوز مقام معظم رهبری را می‌خواهد. اگر طرف مقابل به این مرحله برسد که شروط ایران را بپذیرند و ترامپ به برجام برگردد و تعهد دهد که در برجام باقی بماند در چارچوب سیاست‌های نظام اگر منافع ملی ایجاب کند، چنین دیداری منعی ندارد.

وی افزود: اما اگر از موضع فعلی که ترامپ با ایران برخورد می‌کند نگاه کنیم در این زمان و با این شرایط، مذاکره با آمریکا چیزی جز خفت و خواری و ضرر برای ایران ارمغان دیگری ندارد و در شرایط فعلی به هیچ وجه مذاکره با آمریکا صلاح نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: هم‌اکنون موضع آمریکا نه فقط در مسائل ایران، بلکه در کل مسائل جهان غیرمنطقی است. برای مثل آمریکا در خلیج فارس چه می‌کند؟ از آن طرف دنیا چرا در این منطقه و کشورهای خاورمیانه حضور دارد؟ چه دلیلی دارد که با چنین کشوری مذاکره کنیم. ایران با افتخار به راه خود ادامه می‌دهد. ترامپ که کلانتر منطقه و جهان نیست و سازمان ملل در این خصوص مسئولیتی به او واگذار نکرده است، او از موضع زورگویی وارد شده، بنابراین مذاکره با چنین فرد زورگویی چیزی جز باخت به دنبال ندارد.

عابدی خاطرنشان کرد: باید به اقتصاد مقاومتی متکی باشیم، اگر توان کشور خودمان و اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم، اقتصاد کشور این‌قدر آشفته نمی‌شود که با یک فراز و نشیب جهانی ضربه ببینیم. هم‌اکنون هم اقتصاد کشور به‌خوبی جلو آمده و در برابر فشارها مقاومت کرده است. این رفتارهایی که با ایران کردند با هر کشور دیگری کرده بودند آن کشور نابود شده بود، اما ایران با وجود دادن ضرر به خوبی می‌تواند روی پای خود بایستد.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: