• دوشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 986-2492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حجتی:

عضویت چند حزب در شورای هماهنگی اصلاحات مطرح است

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: هدف اصلی این شورا بالا بردن مشارکت مردم در انتخابات است و احزاب اصلاح‌طلب باید تنور انتخابات را در مرکز استان و شهرستان‌ها گرم کنند.

حیدرعلی حجتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، اظهار کرد: هیئت رئیسه شورای هماهنگی مدتی قبل مجدداً انتخاب شدند و کمیته‌های مختلف این شورا از جمله کمیته سیاسی برای حضور قدرتمند اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس فعال شدند. همچنین در زمینه جذب احزاب جدید مطابق آن دستورالعملی که وجود دارد یک حزب جدید با نظر شورای هماهنگی و تحت نظر کمیته سیاسی به نام "مجمع فرهنگیان ایران اسلامی" رسماً در شورای هماهنگی اصلاحات عضویت پیدا کرده است.

وی افزود: عضویت چند حزب دیگر نیز مطرح بوده است، اما نسبت به افرادی که معرفی شدند از طرف دبیرکل آن احزاب مقداری نقطه نظرات دیگری بوده است که قرار شد در جلسات آینده شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، موضوع پذیرش این احزاب به رأی گذاشته شود.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، گفت: مسئله مهم این است که احزاب جدید اصلاح‌طلب برای عضویت در شورای هماهنگی استان به رسمیت شناخته شده‌اند به این معنا که هر حزب جدیدی که در تهران وارد شورای هماهنگی می‌شود در اصفهان هم پذیرفته می‌شود، اما آن چیزی که کار را مقداری معطل می‌کند معرفی افراد است که باید در اینجا اثرگذاری آنان بررسی شود.

حجتی تصریح کرد: بنابراین احزاب جدید اصلاح‌طلب که هر کدام نماینده‌ای در شورای هماهنگی تهران دارند حزب آنان در شورای هماهنگی هر استانی و از جمله استان اصفهان رسمیت پیدا می‌کند، اما این احزاب باید افراد خود را معرفی کنند تا موضوع پذیرش این افراد در شورای هماهنگی به رأی گذاشته شود.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، ادامه داد: 22 حزب و گروه اصلاح‌طلب هستند که تحت پوشش این شورا در استان اصفهان هستند و همان طور که اشاره شد یک حزب جدید هم به آن اضافه شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای انتخابات مجلس، کاندیدای خاصی مد نظر شورای هماهنگی اصلاحات است یا خیر؟، گفت: کاندیدای خاصی هنوز برای انتخابات اعلام آمادگی نکرده است و شورا هم فعلاً روی فرد خاصی نظر ندارد و هنوز وارد آن مرحله نشده‌ایم که افرادی را برای کاندیدا شدن انتخاب کنیم.

حجتی خاطرنشان کرد: فعلاً احزاب در استان مشغول توجیه گروه‌های خود در شهرستان‌ها هستند که برای انتخابات در شهرهایشان فعالیت کنند و در اصفهان هم فعالیت این احزاب آغاز شده و کلاس‌های توجیهی برای افراد خود دارند. هدف اصلی بالا بردن مشارکت مردم در انتخابات است و این احزاب باید تنور انتخابات را در مرکز استان و شهرستان‌ها گرم کنند.

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: