• دوشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 986-2692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

درخواست نماینده کاشان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نماینده مردم کاشان در مجلس با اشاره به جایگاه محتشم کاشانی، شاعر پارسی‌گوی قرن دهم هجری از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواست تا جایزه‌ای با عنوان محتشم کاشانی در جشنواره شعر عاشورایی ایجاد و هرسال در ایام محرم به برگزیدگان در ادبیات عاشورایی تقدیم شود.

به گزارش ایسنا، سید جواد ساداتی‌نژاد در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) مجلس در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: در ایام محرم لازم است با الهام از فلسفه عاشورا در مقابل دشمن بد عهد با قدرت ایستادگی کرده و گام سوم کاهش تعهدات برجامی را به انجام رسانیم تا دشمن بداند ملت ایران با انسجام در مقابل بدعهدها می‌ایستد.

ساداتی‌نژاد همچنین خطاب به وزیر کشور، گفت: لطفا دستور دهید که رئیس سازمان شهرداری‌ها به حقوق معوقه شهرداری‌های کل کشور رسیدگی کند. سازمان‌های وابسته به شهرداری مثل اتوبوسرانی درگیر معوقه هستند که باید این شرایط را ساماندهی و یا با اولویت‌بندی مشکل آن‌ها را برطرف کرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جایگاه بلند محتشم کاشانی، شاعر پارسی‌گوی دهم هجری از وزیر فرهنگ و ارشاد، خواست تا جایزه‌ای با عنوان محتشم کاشانی در جشنواره شعر عاشورایی ایجاد و هرسال در ایام محرم به برگزیدگان در ادبیات عاشورایی تقدیم شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواستار ساماندهی و آزادسازی اطراف مقبره محتشم کاشانی شد.

وی در پایان خطاب به وزیر بهداشت، درمان و رئیس سازمان محیط زیست، متذکر شد: دستور فرمایید از دفن زباله در شهرستان آران و بیدگل جلوگیری شود چرا که مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: