• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-4491-5
  • خبرنگار : 13036
  • منبع خبر : ----

تداوم جریان زاینده‌رود تا اواخر شهریور

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ذخیره 613 میلیون مترمکعبی سد زاینده رود، گفت: تا اواخر شهریور ماه زاینده رود برای توزیع آب کشت شرق اصفهان جاری خواهد بود.

حسن ساسانی  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، با اشاره به آخرین وضعیت سد زاینده رود، اظهار کرد: در حال حاضر ورودی سد زاینده رود 23 و خروجی آن 88 مترمکعب بر ثانیه است.

وی افزود: امروز سه شنبه دوازدهم شهریور ماه ذخیره مخزن سد زاینده رود 613 میلیون مترمکعب است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه از جهادکشاورزی خواسته ایم تا نیاز آبی دقیق کشاورزان شرق و غرب اصفهان را اعلام کنند، گفت: به لحاظ تفاوت نوع کشت و اختلاف دما بین غرب و شرق اصفهان، حجم آب قابل توزیع آبیاری کشاورزان، متناسب با اعلام تخصصی سازمان جهاد کشاورزی است.

وی پیش بینی کرد: تا اواخر شهریور ماه زاینده رود برای توزیع آب کشت شرق اصفهان جاری باشد.

ساسانی در پاسخ به این سوال که با توجه به ذخیره سد زاینده رود، وضعیت کشت پاییزه کشاورزان اصفهان چگونه خواهد بود، اظهار کرد: هر تصمیمی برای زاینده رود برای سال آبی جدید از مهرماه در شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده رود اتخاذ خواهد شد.

وی همچنین در خصوص حقابه تالاب گاوخونی و ضرورت توجه ویژه به آن در سال آبی جدید، گفت: علاقمند به تحویل حقابه محیط زیست و عمدتا تالاب گاوخونی هستیم و امیدواریم در سال آبی جاری در این باره اقدامات موثری صورت گیرد.

کدخبرنگار: 13036


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: