• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 986-3292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سلیمی:

اروپایی‌ها از فرصت باقی‌مانده برای اجرایی کردن تعهدات خود استفاده کنند

یک عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه ایران دیگر صرفا به وعده های اروپایی ها بسنده نخواهد کرد، گفت: طرف‌های مقابل باید گام به گام تعهدات خود را عملی کنند در غیر این صورت ایران نیز گام به گام به کاهش تعهدات برجامی خود ادامه خواهد داد.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر معاون وزیر امور خارجه به فرانسه و ضرورت استفاده اروپاییان از فرصت باقی مانده برای حفظ برجام اظهار کرد: آنچه که مشخص است اروپایی ها به تنهایی نمی توانند در خصوص ایران تصمیم بگیرند و هر تصمیمی که بخواهند در خصوص ایران بگیرند باید از قبل با آمریکایی ها هماهنگ کنند. اکنون نیز آمریکا علی رغم تمام فشارهای خود می بیند که ایران بر سر اهداف و مواضع خود کاملا استوار ایستاده است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه اضافه کرد: ایران دیگر صرفا به وعده های اروپایی ها بسنده نخواهد کرد و اروپایی ها باید در بحث اینستکس و فروش نفت ایران تعهد عملی دهند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: ایران در خصوص برجام مذاکرات طولانی انجام داد و در نهایت با طرف های مقابل توافقی را امضا کردیم که مورد تایید سازمان ملل و شورای امنیت بود. در طول این مدت نیز ایران کاملا به تعهدات خود پایبند بوده است. تاکنون کوتاهی از سوی طرف های مقابل بوده و اکنون باید از فرصت باقی مانده برای اجرایی کردن تعهدات خود استفاده کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: ایران تعهد خود را به جامعه بین الملل نشان داده است و اکنون نوبت طرف های مقابل در برجام است که تعهد خود را در عمل نشان دهند. اینگونه نمی شود که صرفا ایران به تعهدات خود پایبند باشد اما کشورهای مقابل صرفا در سخن تعهد خود را نشان دهند.

سلیمی افزود: طرف های مقابل باید گام به گام تعهدات خود را عملی کنند در غیر این صورت ایران نیز گام به گام به کاهش تعهدات برجامی خود ادامه خواهد داد. ایران خود را به جامعه جهانی ثابت کرده است و اکنون نوبت آن ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: