• جمعه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 986-10395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت خمینی شهر:

عزاداری‌ها باید دشمن شکن باشد

امام جمعه موقت خمینی شهر گفت: عزاداری ها باید دشمن شکن، انسان ساز، مقاوم ساز و شجاع پرور باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در خمینی شهر، حجت الاسلام تمنایی، امروز در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: سیره امام حسین و امیرالمومنین(ع) برای ما بسیار روشن و الگو است. جوانان نمازگزار جمعه را دعوت می کنم که زندگی این امام و قیامشان را مطالعه کنند تا امام را به عنوان اسوه و الگو ببینند.

وی به ویژگی های اهل بیت (ع) اشاره کرد و افزود: اهل بیت با مردم روشن صحبت می کردند. حرف امام حسین(ع) روشن و مبرهن بود.

امام جمعه موقت خمینی شهر افزود: امام حسین(ع) از همه امکاناتش خوب استفاده کرد. در مکه و روز عرفات و در روز عاشورا امام اهدافش را بلند و صریح برای مردم بیان کرد. امروز در مقابل غرب گرایان سخن حسین(ع) را می گوییم و بدون شک جنگ ما با استکبار است.

تمنایی افزود: از قبل از انقلاب تاکنون خدا اراده کرده تا طرفداران حسین روز به روز بیشتر شوند تا فرزندش ظهور کند.

وی با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی گفت: عزای اهل بیت(ع) را آنگونه که اهل بیت گفته اند انجام دهید. در غیر این صورت ظلم به اباعبدالله (ع)است.

امام جمعه موقت خمینی شهر، حسین را یکی از بزرگترین ذخایر الهی دانست و اظهار کرد: باید بدانیم از این ذخیره الهی چگونه استفاده می کنیم. باید عمل ما و عزاداری ما دشمن شکن، انسان ساز و مقاوم ساز و شجاع پرور باشد. بچه های ما در جبهه هم می جنگیدند و هم عزاداری می کردند.

تمنایی به اهمیت حرکت بزرگ پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: خمینی شهری ها حدود شش موکب در مسیر پیاده روی اربعین دارند و مردم باید به این موکب ها کمک کنند.

وی به اهمیت بلوغ عقلی در جامعه اشاره و تصریح کرد: تا ما به بلوغ عقلی نرسیم امام زمان (عج) ظهور نمی کند، پس مداحان و سخنرانان باید مردم را به بلوغ عقلی برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: