• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 986-10695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

۷۲ دیگ، نذرواره عاشقان حسینی در شاهین‌شهر

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ر‌ه) شاهین‌شهر گفت: شاهین‌شهر، تنها شهر استان اصفهان است که امسال طرح نذرواره حسینی در آن اجرا شده‌ است.

مهدی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در شاهین‌شهر، با اشاره به طرح "نذرواره حسینی" در سمنان، اظهار کرد: سال گذشته طرح "احسان حسینی" و "نذرواره حسینی" در شهر سمنان اجرا شد.

وی تصریح کرد: این نذرواره امسال در ۲۱ شهرِ کشور، و در کل استان اصفهان، تنها در شاهین‌شهر اجرا شده ‌است.

مجری نذرواره حسینی در استان ادامه داد: در این نذرواره ۷۲ دیگ غذا، به نیت ۷۲ شهید کربلا طبخ می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین‌شهر، گفت: این نذرواره بانی و خیر کشوری دارد و بخش عظیم هزینه‌های آن توسط خیران هیئت‌های مذهبی تأمین شده ‌است.

کریمی به ۱۴۰ هزار پرس غذای طبخ شده در این نذرواره اشاره کرد و افزود: در شهر دانش و خلاقیت، جوانان پایه اصلی عزاداران و عاشقان اباعبدالهن(ع) هستند و پتانسیل بالایی در برپایی هیئت‌های عزاداری
و ساماندهی آن دارند.

وی تصریح کرد: از شروع ماه محرم جوانان به ‌صورت خود جوش در تهیه و تدارک مایحتاج برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر، طرح "نذرواره حسینی" و "احسان حسینی" در تلاش هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین‌شهر هدف این نذرواره را تمرکز و ساماندهی نذورات عنوان و اظهار کرد: هدفمند کردن نذورات و رساندن آنان به دست نیازمندان واقعی بزرگ‌ترین هدف برگزاری طرح "نذرواره حسینی" است.

غذای طبخ شده در این نذرواره شامگاه 16 شهریور، هفتم محرم بین نیازمندان، مددجویان کمیته امداد، فقرا و چند هیئت عزاداری امام حسین توزیع می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: