• یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 986-3792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عابدی:

با عقب‌نشینی گام به گام در برجام از حقوق ملت دفاع می‌کنیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: گام به گام در برجام عقب‌نشینی می‌کنیم تا حقوق ملت ایران را حفظ کنیم و از این نظر بنده با استراتژی سنجیده دولت موافقم و جامعه نیز باید از این استراتژی حمایت کند.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خصوص گام سوم ایران در خصوص کاهش تعهدات برجامی، اظهار کرد: این سؤال را مطرح می‌کنم که اگر ایران این گام‌ها را بر ندارد چه گزینه دیگری دارد؟ ایران حسن نیت خود را به دنیا با امضای برجام نشان داد و در بعد داخلی هم برخی افراطیون به این پیمان اعتراض کردند در حالی که برجام بسیاری از مشکلات را حل کرد. نباید برخی بی‌انصافی کنند و به زحمتکشانی که برجام را به ثمر نشاندند حمله کنند.

وی افزود: برجام زمانی وسیله‌ای برای شکستن انزوایی بود که دولت دهم برای ایران ایجاد کرده بود و امروز هم باید به شکل ابزاری به آن نگاه کنیم که می‌توانیم به وسیله آن از دنیا امتیاز بگیریم. گام به گام در برجام عقب‌نشینی می‌کنیم تا حقوق ملت ایران را حفظ کنیم و از این نظر بنده با استراتژی سنجیده دولت موافقم و جامعه نیز باید از این استراتژی حمایت کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای ما مهم نیست که واکنش اروپا به کاهش تعهدات برجامی ایران چه باشد. آهسته‌آهسته باید به دنیا نشان دهیم که ما مردمی با منطق و پایبند به تعهدات بین‌المللی هستیم و در کنار آن از حقوق ملتمان نیز ذره‌ای کوتاه نمی‌آییم.

عابدی خاطرنشان کرد: در راستای دفاع از حقوق مردممان اگر اروپا نتواند استقلال خود را حفظ کند دیگر نباید انتظار داشته باشد که ایران پایبند به مقررات باشد. آمریکا تاکنون در تمام محاسبات خود اشتباه کرده است و در محاسبات بعدی خود نیز اشتباه خواهد کرد. یک سؤال بزرگ وجود دارد که آمریکا در منطقه خلیج فارس چه می‌کند؟ چرا در این منطقه تشنج‌آفرینی می‌کند؟ این سؤال بزرگ تمام مردم جهان است که هنوز آمریکا نتوانسته به آن جواب دهد. 

کد خبرنگار: 13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: