• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-6591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی برداشت 950 تن زیتون در استان اصفهان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: پیش بینی می شود در سال جاری 950 تن زیتون از باغات استان اصفهان برداشت شود.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از جهاد کشاورزی استان اصفهان، احمدرضا رئیس‌زاده با اعلام این خبر، اظهار کرد: عمليات برداشت زيتون ازسطح 917 هكتار باغات بارور استان آغاز و پیش بینی می شود در سال جاری حدود 950 تن میوه زیتون برداشت شود. 

وی افزود: در استان اصفهان زيتون به دو منظور روغني و كنسروي برداشت مي شود كه به دليل سهولت برداشت كنسروي و وجود دو كارخانه تبديل و فرآوري محصول، عمده محصول به صورت كنسروي برداشت مي شود. 

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان پيش بيني کرد: ميزان توليد زيتون استان در سال جاري نسبت به سال گذشته به دلیل بارندگی های زمستان 97 و کاهش اثرات خشکسالی حدود 15 درصد افزایش داشته باشد.

وی افزود: اين سازمان به منظور توسعه روغن كشي و توليد روغن زيتون در سال هاي گذشته اقدام به معرفي متقاضيان خريد دستگاه روغن كشي پرتابل زيتون از محل تسهيلات يارانه دار کرده كه 3 دستگاه روغن كشي با ظرفيت 50 كيلوگرم در ساعت در شهرستان هاي كاشان و خور و بيابانك و نجف آباد و همچنین یک دستگاه نیز با ظرفیت 100 کیلوگرم در ساعت در شهر اصفهان جهت روغن کشی زیتون مستقر شده است.

به گفته رئیس زاده، شهرستان هاي عمده توليد زيتون استان شامل اصفهان، كاشان، نجف آباد، اردستان خور و بيابانك و فلاورجان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: