• پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 986-6691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها و مراتع کشور:

قوه قضاییه باید بودجه مستقل داشته باشد

نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: اختیارات یک قاضی در هر شهر، استان و کشور بسیار بالا است و گاها می تواند رئیس جمهور را زیرسوال ببرد، اما به دلیل اینکه استقلال مالی ندارد و به دولت متصل است، مشکلات بعدی را خواهد داشت پس نمی تواند مستقل تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، سید مصطفی طباطبایی نژاد پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری اردستان، اظهار کرد: در کشور اگر موضوعات اخلاقی درست شود، موضوع تحریم برطرف می شود و هیچ اثری از دشمنی دنیا برجا نمی گذارد. البته دنیا نیز به این نتیجه رسیده که از فشارهای اقتصادی و تهدید به جایی نمی رسد.

وی با بیان اینکه دشمنان کشور در حال حاضر قصد دارند با مطرح کردن موضوعات اخلاقی به کشور ضربه بزنند، افزود: در موضوعات اخلاقی سه امر مهم در اسلام وجود دارد که همه آن از نظر تقسیم کار در اختیار قوه قضاییه گذاشته شده و نشانده آن است که قوه قضاییه حافظ جان و مال و آبروی مردم است.

نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها و مراتع کشور با بیان اینکه اگر سیستم قضاییه کشور خوب باشد بقیه مسائل کشور نیز خوب می شود، گفت: برنامه ریزی هایی که به تازگی از طرف قوه قضاییه آغاز شده باعث ایجاد امید در جامعه شده است، اما متاسفانه در برخی موارد مربوط با آبروی مردم، رودربایستی وجود دارد.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: قوه قضاییه باید کسانی را که صاحب تریبون هستند و از آبروریزی مردم استفاده می کند را محاکمه و مجازات کند. آبروی مردم به قدری مهم است که در ردیف خانه کعبه قرار دارد.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه امروز باید بودجه مستقل داشته باشد، افزود: اختیارات یک قاضی در هر شهر، استان و کشور بسیار بالا است و گاها می تواند رئیس جمهور را زیرسوال ببرد، اما به دلیل اینکه استقلال مالی ندارد و به دولت متصل است، مشکلات بعدی را خواهد داشت پس نمی تواند مستقل تصمیم بگیرد.

رفع مشکلات کشور نیاز به همبستگی قوا دارد 

همچنین در ادامه این مراسم فرماندار اردستان گفت: در شرایط خاصی که کشور درگیر مشکلات مختلف است، فارغ از مرزبندی های قانونی تفکیک قوا، نیاز به هماهنگی و همبستگی داریم تا کشور و نظام را از این مرحله حساس با هدایت های عالمانه مقام معظم رهبری عبور دهیم.

حمیدرضا تاملی افزود: از مجموعه قضایی اردستان انتظار داریم که در اجرای ماموریت های اعضای قوه مجریه، شهرستان را همراهی کنند و در تصمیم گیری هایی که گاها نیاز به مشورت مجموعه قضایی است همراه باشد تا بتوانیم تصمیم بهتری بگیریم.

کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: